هدف از هیپنوتیزم درمانی

هیپنوتیزم درمانی برای چه افرادی انجام می شود؟

هیپنوتیزم درمانی چیست؟

هیپنوتیزم ، هیپنوتیزم درمانی و پیشنهاد هیپنوتیزم همگی اسامی برای نوعی از درمان هستند که شامل قرار دادن افراد در یک حالت خلسه مانند است. دستیابی به این حالت به منظور ارتقا focus تمرکز در یک فرد است. در این حالت متمرکز ، فرد می تواند پذیرای پیشنهادهایی مانند ترک سیگار باشد.

هدف از هیپنوتیزم درمانی کمک به بیمار برای یادگیری کنترل بهتر وضعیت آگاهی خود است. در مورد افسردگی ، جلسات هیپنوتیزم درمانی ممکن است به کمک به فرد برای رسیدن به یک حالت آرامش متمرکز باشد. در این حالت آرام ، آنها می توانند احساسات و عواطف خود را بدون بالا بردن سطح استرس و اضطراب مورد بحث قرار دهند.

هیپنوتیزم درمانی چگونه کار می کند؟

جلسه هیپنوتیزم درمانی معمولاً حدود یک ساعت طول می کشد. یک درمانگر آموزش دیده از تکنیک های مختلف آرام سازی برای هدایت شما به حالت خواب آور استفاده می کند. در این حالت هنوز هوشیار و آگاه هستید. بدن شما آرامتر می شود و ذهن به پیشنهادات درمانگر پاسخ می دهد.

پیشنهادات درمانگر به شرایط یا رفتاری بستگی دارد که می خواهید درمان کنید. هیپنوتیزم درمانی می تواند عادتهای ناخواسته یا ناسالم را هدف قرار داده و احتمالاً رفتارهای سالم را جایگزین آنها کند. به عنوان مثال می توان به توانایی کنترل بهتر درد یا اضطراب یا تنظیم الگوهای فکری منفی اشاره کرد که می تواند علائم افسردگی را بدتر کند.

جوانب مثبت هیپنوتیزم

این روش بدون نیاز به درمان های تهاجمی یا داروهای اضافی ، پتانسیل کمک به درمان شرایط پزشکی شما را فراهم می کند. درمانگران ، هیپنوتیزم درمانی را با حداقل عوارض جانبی ، یک گزینه درمانی ایمن می دانند.

اگرچه ممکن است برای همه مفید نباشد ، اما همان چیزی است که به عنوان درمان مکمل شناخته می شود. فرد می تواند علاوه بر سایر روش های درمانی افسردگی ، از این روش نیز برای بهبود احساس کلی رفاه ، بالا بردن روحیه و تقویت احساس امیدواری استفاده کند. متخصصان هیپنوتیزم برای درمان تعدادی از شرایط از آن استفاده می کنند ، از جمله:

  • اضطراب
  • درد مزمن
  • مشکلات تمرکز
  • سندرم روده تحریک پذیر
  • کنترل سیگار
  • دندان قروچه

 

 

فرد مبتلا به افسردگی احساسات متنوعی را تجربه می کند. طبق دانشگاه نیوهمپشایر ، این راه می تواند به فرد کمک کند تا احساس اضطراب ، استرس و غم و اندوه را کاهش و یا کنترل بهتری داشته باشد. این روش برای درمان رفتارهای منفی که می تواند افسردگی فرد را بدتر کند نیز استفاده می شود. این رفتارها ممکن است شامل سیگار کشیدن و عادت های بد غذایی و خوابیدن باشد.

معایب هیپنوتیزم

هیپنوتیزم درمانی خطراتی دارد. خطرناکترین مورد ، ایجاد خاطرات نادرست است (که به آنها تنظیم می شود). برخی دیگر از عوارض جانبی احتمالی سردرد ، سرگیجه و اضطراب است. با این حال ، اینها معمولاً اندکی پس از جلسه هیپنوتیزم کم رنگ می شوند.

افرادی که قصد انجام این راه درمانی را دارند ابتدا باید با پزشک یا روانپزشک خود مشورت کنند. این احتمال وجود دارد که علائم را بدتر کند. افرادی که از توهم ، توهم یا سایر علائم روان پریشی رنج می برند بهترین کاندیداهای هیپنوتیزم درمانی نیستند.

همچنین ممکن است  یک روش درمانی موثر نباشد. این درمان نیاز به تمرکز فرد و ورود به حالت خلسه هیپنوتیزم دارد. برای برخی از افراد ، این بسیار دشوار است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *