تاثیر نوروفیدبک بر مغز

نوروفیدبک چیست؟

نوروفیدبک چیست؟

نوروفیدبک آموزش مستقیم عملکرد مغز است ، که به وسیله آن مغز یاد می گیرد تا عملکرد موثرتری داشته باشد. ما لحظه به لحظه مغز را در عمل مشاهده می کنیم. ما این اطلاعات را به شخص نشان می دهیم. و ما به مغز پاداش می دهیم که فعالیت خود را به الگوهای مناسب تری تغییر دهد. این یک فرایند یادگیری تدریجی است. این مربوط به هر جنبه از عملکرد مغز است که می توانیم اندازه گیری کنیم. نوروفیدبک آموزش خودتنظیمی است. این به سادگی بیوفیدبک است که مستقیماً بر روی مغز اعمال می شود. خودتنظیمی بخشی ضروری از عملکرد خوب مغز است. آموزش خودتنظیمی به سیستم (سیستم عصبی مرکزی) این امکان را می دهد که عملکرد بهتری داشته باشد.

نوروفیدبک مشکلات مربوط به تنظیم بی نظمی مغز را برطرف می کند. اینها اتفاقاً زیاد است. آنها شامل طیف اضطراب – افسردگی ، نقص توجه ، اختلالات رفتاری ، اختلالات مختلف خواب ، سردرد و میگرن ، سندرم پیش از قاعدگی و اختلالات عاطفی هستند. همچنین برای شرایط آلی مغز مانند تشنج ، طیف اوتیسم و ​​فلج مغزی مفید است.

نوروفیدبک چگونه کار می کند؟

ما الکترودها را به پوست سر می زنیم تا فعالیت امواج مغزی را ببینیم. ما سیگنال را با رایانه پردازش می کنیم و اطلاعات مربوط به برخی از فرکانسهای اصلی امواج مغزی را استخراج می کنیم. (همه فرکانس های امواج مغزی برابر هستند ، اما برخی از آنها برابر تر از سایرین هستند …) ما فرورفتگی و جریان این فعالیت را به شخصی که سعی در تغییر سطح فعالیت دارد نشان می دهیم. برخی از فرکانس ها ما می خواهیم آنها را تبلیغ کنیم دیگران می خواهیم کم کنیم. ما این اطلاعات را در قالب یک بازی ویدیویی به شخص ارائه می دهیم. فرد به طور م theثر در حال بازی ویدئویی با مغز خود است. در نهایت فعالیت امواج مغزی به سمت عملکرد مطلوب تر و منظم تر “شکل” می گیرد. فرکانس هایی که هدف قرار می دهیم ، و مکان های خاص پوست سر که در آن مغز را گوش می دهیم ، مخصوص شرایطی است که سعی می کنیم آنها را برطرف کنیم و مختص فرد است.

چه افرادی نوروفیدبک را ارائه می دهد؟

نوروفیدبک معمولاً توسط متخصصان بهداشت روان مانند روانشناسان ، خانواده درمانی و مشاوران ارائه می شود. این مشاغل معمولاً با مشتری ها یک به یک کار می کنند. این آموزش همچنین ممکن است توسط پرستاران ، مددکاران اجتماعی بالینی و متخصصان توانبخشی ارائه شود.

آیا نوروفیدبک یک راه درمانی است؟

در مورد اختلالات ارگانیک مغزی ، فقط کارکرد بهتر مغز به جای درمان بیماری می تواند باشد. وقتی صحبت از مشکلات بی نظمی می شود ، می گوییم بیماری برای درمان وجود ندارد. در مواردی که مشکل از بی نظمی است ، خودتنظیمی می تواند چاره ساز باشد. اما دوباره کلمه “درمان” اعمال نمی شود.

به چه شرایطی می تواند کمک کند؟

ما به ویژه نگران مشکلات “غیرقابل حل” تر مبتنی بر مغز در دوران کودکی هستیم که اکنون نیازهای آنها برآورده نمی شود. این شامل ، تشنج و فعالیت تشنج زیر بالینی ، اختلالات رفتاری کاملاً مخل مانند اختلال رفتار و اختلال دو قطبی ، طیف اوتیستیک و تاخیر رشد فراگیر ، فلج مغزی ، آسیب مغزی بدست آمده ، ضربه به هنگام تولد.

بسیاری از کودکان دارای مشکلات خواب هستند که می تواند مانند خیس شدن در رختخواب ، راه رفتن در خواب ، صحبت کردن در خواب ، دندان ساییدن ، کابوس ها ، ترس های شبانه به آنها کمک کند.

ما همچنین می توانیم در بسیاری از مشکلات دوران بلوغ از جمله سو مصرف مواد مخدر ، رفتار خودکشی ، اضطراب و افسردگی کمک کنیم.

ما همچنین می توانیم با افزایش سن به عملکرد خوب مغز کمک کنیم. خبر خوب این است که تقریباً هر مغزی ، صرف نظر از سطح عملکرد آن ، می تواند برای عملکرد بهتر آموزش ببیند.

رفتار – اخلاق

در حالی که داروها و مداخلات رفتاری می توانند به خوبی در درمان علائم کودکان مبتلا به ADD یا ADHD عمل کنند ، نوروفیدبک مغز را دوباره آموزش می دهد تا کنترل و تمرکز بهتر را بدست آورد. این روش در مورد ساختن فرد ، متمرکز بر ویژگی هایی است که دارند.

استرس و اضطراب

اضطراب یک پاسخ متداول به استرس است و افراد مبتلا اغلب احساس خستگی ، خستگی و خستگی می کنند. نوروفیدبک می تواند به شما کمک کند تا مغز شما را در تغییر نحوه پاسخ دادن به محرک هایی که تعادل جسمی یا روحی ما را برهم می زند ، تغییر دهد.

اوج عملکرد

تمرکز ، تمرکز و کنترل عاطفی کلید دستیابی به عملکرد بهینه در همه زمینه ها است. ورزشکاران و مدیران بازرگانی با بهره گیری از فناوری های نوروفیدبک یاد می گیرند که چگونه از تمام پتانسیل ذهن خود برای رسیدن به اوج خود استفاده کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *