دلیل سردرد توموری

دلایل سردرد

دلایل سردرد

دلایل سردرد ناشی از عوامل مختلفی می باشد. سردرد یک بیماری بسیار شایع است که باعث ایجاد درد و ناراحتی در سر ، پوست سر یا گردن می شود. تخمین زده می شود که 7 از 10 نفر سالانه حداقل یک بار این درد را تجربه می کنند.

سردردها گاهی اوقات می توانند خفیف باشند ، اما در بسیاری از موارد ، باعث درد شدید می شوند که تمرکز در محل کار و انجام سایر فعالیت های روزانه را دشوار میکند خوشبختانه ، بیشتر این دردها با تغییر داروها و شیوه زندگی قابل درمان هستند.

دلایل سردرد سینوسی تنشی میگرنی

دلایل سردرد :اصلی

پزشکان چندین علت مختلف در این زمینه را شناسایی کرده اند.

دلایل اصلی سردرد، وابسته به شرایط پزشکی نیست بلکه نتیجه فرایند اساسی در مغز است. نمونه هایی از سردردهای اصلی شایع شامل میگرن ، سردردهای تنشی یا استرسی و این دسته از موارد است.

دلایل سردرد :ثانویه

سردردهای ثانویه مواردی هستند که به دلایل پزشکی ایجاد می شوند. نمونه هایی از آن عبارتند از:

تومور مغزی یا آنوریسم مغز

دلیل سردرد تومورییکی از دلایل سردرد وجود تومور یا آنوریسم مغز (خونریزی مغز) می تواند منجر به درد شود. فضای زیادی در جمجمه وجود دارد و وقتی این فضای خالی جمجمه با خون یا بافت اضافی شروع پر شود باعث ایجاد فشار بر روی مغز و منجر به درد در سر  می‌شود.

سسینوسی

التهاب در حفره های سینوسی در صورت که به طور معمول پر از هوا است می تواند باعث ایجاد فشار و درد شود و منجر به سردرد سینوسی میگردد  .

ناشی از مصرف بیش از حد دارویی

یکی دیگر از دلایل سردرد مصرف بیش از حد دارو می باشد به این صورت که اگر فردی روزانه مقدار قابل توجهی از داروهای ضد درد را مصرف کرده و شروع به کنده شدن آنها یا قطع مصرف آنها بطور کلی کند ، می تواند منجر به سردرد شود. نمونه هایی از این داروها شامل هیدروکودون یا استامینوفن می باشد.

پس از سانحه

گاهی اوقات فرد بعد از ضربه به ناحیه سر ، سردرد را تجربه می کند ، که در طی رویدادی مانند سقوط ، تصادف رانندگی یا تصادف اسکی تحمل می شود.

تنشی

یکی از رایج ترین دلایل سردرد، تنشی است که باعث ایجاد احساس سرگیجه و درد در سراسر سر می باشد. ضربان دار نیست اما حساسیت در اطراف گردن ، پیشانی ، پوست سر یا عضلات شانه ممکن است ایجاد شود و غالباً در اثر استرس ایجاد می شود.

مننژیت

مننژیت یک عفونت مننژها است که غشایی هستند که جمجمه را خط می کنند و نخاع و مغز را محصور می کنند.

دهانه رحمی

دلیل سردرد سرویکوژنیک زمانی رخ می دهد که دیسک ها شروع به انحطاط کرده و روی ستون فقرات فشار می آورند رخ می دهد. نتیجه آن می تواند درد قابل توجهی در گردن و همچنین سردرد باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *