دلیل مراجعه به متخخصص قلب

بیماری قلبی و دلیل مراجعه به متخصص قلب

بیماری قلبی و 9 دلیل برای مراجعه به متخصص قلب و عروق :

بیماری قلبی به عنوان یک قاتل ساکت، اغلب بدون هیچ علامتی رخ می دهد تا یک رویداد مهم سلامتی مانند حمله قلبی یا سکته. به همین دلیل تعیین عوامل خطرزا در حال حاضر مهم است

شناسایی علائم به موقع و جستجوی درمان پیشگیرانه در حالی که هنوز زمان اجازه می دهد. وجود هر یک از نه عامل زیر دلیل خوبی برای کسب تخصص پزشکی متخصص قلب است :

 بیماری قلبی

1. هنگامی که ناراحتی قفسه سینه را تجربه می کنید

در حالی که درد قفسه سینه دلایل زیادی مانند سوزش سر دل دارد ، اما هرگونه بروز ناراحتی در قفسه سینه باید توسط پزشک بررسی شود تا بیماری قلبی به طور کامل رد شود.

2. وقتی سیگاری هستید

چه در حال حاضر سیگاری باشید و چه در گذشته باشید ، احتمال بیماری قلبی در شما بیشتر است .

استعمال دخانیات به دیواره رگها آسیب می زند و در ایجاد پلاک و انسداد بالقوه خطرناک نقش دارد.

3. هنگامی که فشار خون بالا دارید

فشار خون هنگام عبور از خون ، بیانگر نیروی خون در برابر دیواره های شریان است. هنگامی که این فشار برای مدت طولانی بیش از حد بالا باشد ،

عروق آسیب دیده یا باریک می شوند و باعث ایجاد بیماری قلبی می شود.

4- هنگامی که دیابت دارید

افزایش سطح گلوکز خون در بیماران دیابتی نه تنها می تواند به رگ های خونی بلکه به اعصاب کنترل کننده قلب نیز آسیب برساند.

علاوه بر این ، کسانی که به دیابت نوع 2 مبتلا هستند احتمالاً از عوامل خطر اضافی مانند فشار خون بالا ، کلسترول بالا و چاقی رنج می برند که خود یکی از عوامل ایجاد بیماری قلبی است.

5- هنگامی که کلسترول بالا دارید

بدن هم کلسترول خوب (HDL) و هم بد (LDL) تولید می کند. در حالی که کلسترول بد به تجمع پلاک در رگها کمک می کند ، کلسترول خوب وظیفه دارد آن را تجزیه کرده و از بدن خارج کند.

وقتی سطح LDL خیلی زیاد یا HDL خیلی کم شود ، عدم تعادل می تواند بر سلامت شریانی و قلب تأثیر منفی بگذارد و باعث ایجاد قلب درد و یا دیگر بیماری قلبی شود.

6. وقتی سابقه خانوادگی بیماری قلبی دارید

تحقیقات نشان داده است که ژنتیک نقش مهمی در ایجاد بالقوه بیماری قلبی دارد . داشتن یکی از بستگان درجه یک که بیماری قلبی را تجربه کرده است. احتمالاتی را که شما نیز تجربه خواهید کرد افزایش می دهد. علاوه بر این ، شرایطی که اغلب منجر به بیماری قلبی مانند دیابت و فشار خون می شود نیز ممکن است ژنتیکی باشد.

قلب درد

7. هنگامی که به پره اکلامپسی مبتلا می شوید

پره اکلامپسی بیماری است که در آن مادر باردار دچار فشار خون بالا می شود. این بیماری با افزایش چهار برابری خطر نارسایی قلبی مرتبط است و باعث می شود بارداری به خطرناکترین زمان برای قلب یک زن در خارج از سالهای پس از یائسگی تبدیل شود.

8- هنگامی که به بیماری لثه مبتلا هستید

بیماری لثه با التهاب مشخص می شود ، تهدیدی عمده برای قلب درد. در مورد پریودنتیت ، باکتری های مضر نیز تولید می شوند.

وقتی این باکتری به جریان خون راه پیدا می کند ، التهاب حاصل می تواند در سایر قسمت های بدن ایجاد شود و باعث بیماری قلبی می شود.

9. وقتی دچار درد پا یا تورم پا می شوید

دردهای پا، به ویژه آنهایی که با فعالیت در ارتباط هستند، می تواند نشانه انسداد در پاها باشد که به دلیل بیماری شریان محیطی (PAD) ایجاد می شود. PAD نه تنها با قطع عضو و ناتوانی، بلکه با سکته مغزی و حمله قلبی نیز ارتباط دارد.

تورم مچ پا و یا پا می تواند منجر به مشکلات گردش خون در وریدها شود. که باعث رگهای واریسی و نارسایی وریدی می شود. با گذشت زمان، می تواند منجر به زخم دردناک یا لخته شدن خون در پا شود.

بیماری قلبی بیش از حد معمول است. اما شرایطی که ممکن است منجر به آن شود بسیار متنوع و متنوع است. اگر هر یک از فاکتورهای ذکر شده در بالا مربوط به شما باشد، نظارت بر سلامت قلب شما باید از اولویت های اصلی باشد.

حتی اگر در حال حاضر هیچ نشانه ای از بیماری قلبی وجود نداشته باشد، یا اینکه خود را در شرایط جسمی عالی معتقدید، طبیعت بیماری قلبی آن را به یک حریف پنهانکار تبدیل می کند.و از کسانی که حداقل انتظار آن را دارند سرقت می کند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *