انواع سردرد

چندین نوع سردرد مختلف وجود دارد. نمونه‌هایی از انواع سردرد شامل موارد زیر است:

سردردهای تنشی

یکی از شایع ترین انواع سردرد، سردردهای تنشی است و بیشتر در زنان بالای 20 سال رخ می‌دهد. این نوع سردرد اغلب به عنوان احساس باند محکم در اطراف سر توصیف می‌شوند. آنها در اثر سفت شدن عضلات در گردن و پوست سر ایجاد می شوند. وضعیت ضعیف و استرس عوامل مؤثر در آن است.

این نوع سردرد معمولاً چند دقیقه طول می‌کشد ، اما در برخی موارد، آنها می‌توانند چندین روز دوام بیاورند .آنها همچنین عود مکرر دارند.

سردردهای خوشه‌ای

یکی درگر از انواع سردرد، سردردهای خوشه‌ای سردردهای غیر مترقبه‌‌ای هستند که باعث لرزیدن، سوزش درد در یک طرف سر یا پشت چشم می‌شوند .آنها معمولاً باعث پاره شدن چشم و ایجاد احتقان بینی یا رینوره (آبریزش بینی) می‌شوند. این سردردها می توانند برای مدت زمان طولانی ادامه داشته باشند، معروف به دوره خوشه می‌باشند، دوره خوشه می تواند تا شش هفته باشد.

این نوع سردرد ممکن است هر روز و بیش از یک بار در روز رخ دهند. علت آن ناشناخته است، با این حال این نوع سردرد نادر است و به طور کلی مردان 20 تا 40 ساله را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

سردردهای میگرنی

سردردهای میگرنی سردردهای یکی از شدیدترین انواع سردرد هستند که معمولاً در یک طرف سر ایجاد درد می‌کنند. چندین نوع سردرد میگرنی وجود دارد که شامل میگرن مزمن و میگرن است و ماهانه 15 یا بیشتر مرتبه اتفاق می‌افتد.

در بعضی موارد این نوع سردرد مانندمیگرن همی پلژیک علائمی شبیه سکته مغزی دارد.  فرد حتی می تواند میگرن را بدون درد سر تجربه کند ، به این معنی که آنها دارای علائم میگرنی مانند حالت تهوع ، اختلال بینایی و سرگیجه هستند اما بدون درد سر.

در مقالات بعد انواع سردرد میگرنی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

انواع سر درد سینوسی خوشه ای تنشی میگرنی

سردردهای برگشتی

نوع سردرد برگشتی از مواردی است که بعد از قطع مصرف داروهای خود به طور مرتب برای درمان سردردها ایجاد می شوند. در صورت مصرف داروهایی مانند استامینوفن ، تریپتان (زومیگ ، ایمیترکس) ، ارگوتامین (ارگومار) و مسکن ها (مانند تیلنول با کدئین) ، فرد به احتمال زیاد این نوع سردرد  را تجربه می کند.

سردردهای رعد و برق

سردردهای رعد و برق ناگهانی ، یکی از انواع سردرد شدید است که اغلب خیلی سریع بروز می کنند. این نوع سردرد معمولاً بدون هشدار ظاهر می شوند و تا پنج دقیقه ادامه دارند. این نوع سردرد می توانند مشکل اساسی رگهای خونی در مغز را نشان دهند و اغلب به مراقبت سریع پزشکی احتیاج دارند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *